Julka z Twittera

Co to znaczy?


Julka z Twittera - slangowe określenie dziewczyny, najczęściej w młodym, nastoletnim wieku, która w dość głośny i kontrowersyjny sposób udziela się w social mediach, czy na rozmaitych protestach. "Julka z Twittera" przy każdej możliwej okazji manifestuje własne poglądy, które zazwyczaj w tym przypadku są mocno lewicowe. Myśli ona jednak, że jest znacznie bardziej nowoczesna i ma bardziej "otwartą głowę" od ludzi o innych poglądach.

"Julki z Twittera" zwykle nie dopuszczają do siebie żadnej krytyki, czy zwykłej polemiki. Uwielbiają pouczać ludzi i wciskać im własne przekonania.

Samo nazywanie takiej kobiety Julką wynika głównie z popularności tego imienia kilkanaście lat temu, w związku z czym dzisiejsze nastolatki bardzo często noszą imię "Julia". Określenie "z Twittera" dotyczy tego, że taka nastolatka udziela się na platformie Twitter, która słynie z krótkich, acz często wysokiej jakości merytorycznej postów. Prócz rozmaitych wpisów pochodzących od między innymi polityków, czy działaczy społecznych, znaleźć można tam także różne bardziej agresywne, czy kontrowersyjne treści pochodzących od różnych młodych dziewczyn, które nazwane zostały właśnie "Julkami z Twittera".

"Julką z Twittera" nie jest każda młoda dziewczyna, ani każda kobieta mająca na imię Julia. Określenie to dotyczy przede wszystkim sposobu zachowania, a nie wieku, czy realnego imienia. 

Przykład:

- Patrz, Ewa znowu wykłóca się z nauczycielem o treść podręcznika. Uważa, że słowo Indianin powinno być ocenzurowane, bo jest obraźliwe.
- To typowa Julka z Twittera.